طراحی 57 طرح نرم‌افزاری در وزارت اقتصاد

نماینده وزارت اقتصاد از طراحی 57 طرح نرم‌افزاری در این وزارتخانه خبر داد. معاون فناوری اطلاعات مرکز نوسازی وزارت امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در قالب دومین اجلاس مدیران فاوای استانداری‌های کشور با اشاره به تدوین 57 طرح نرم افزاری در این وزارتخانه،اظهار کرد: از میان طرح‌های در نظر گرفته شده بخشی از آنها تاکنون اجرایی شده و مابقی آنها تا پایان دولت یازدهم عملیاتی خواهد شد.

حمیدرضا احمدیان با اشاره به سازمان‌ها و نهادهای متعددی که وزارت اقتصاد با آنها در تعامل است، گفت: یکی از مشکلات ما همین بحث است که با توجه به تعدد دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های مختلف چالشی در این خصوص ایجاد می شود. از سوی دیگر در بحث زیرساخت ما باید بتوانیم بستر ارتباطی مطمئنی فراهم کنیم تا در تعاملات خود با مشکلی مواجه نشویم.

وی همچنین متذکر شد: اکنون ما سامانه‌های متعددی مانند سناپ طراحی کرده‌ایم و سامانه‌های متعددی بر روی شبکه دولت در دسترس قرار دارند که امیدواریم با تعامل بیشتر بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که کلیه استان‌ها از این امکانات استفاده کنند.

نماینده وزارت اقتصاد همچنین اظهار کرد: اکنون از سوی ریاست جمهوری شبکه دولت در سراسر کشور ایجاد شده که این شبکه امکان خوبی برای فعالیت‌های ما ایجاد می‌کند. از سوی دیگر شبکه ملی اطلاعات به عنوان یک تکلیف در نظر گرفته شده و ما هم به سهم خود ملزم به تبعیت از آن هستیم.

احمدیان ادامه داد: از سوی دیگر ما با راه‌اندازی سامانه‌های مانند شیبا به دنبال آن هستیم که شبکه یکپارچه داشته باشیم که قطعا در این خصوص پشتیبانی شبکه دولت امری قابل توجه و مهم خواهد بود.وی در ادامه با اشاره به ملزم شدن وزارت اقتصاد برای دریافت بدهی‌های دولت اظهار کرد: با توجه به حساسیت‌های کاری مختلفی که در این وزارتخانه وجود دارد در مقطعی از زمان ما برخی خدمات خود را بر روی شبکه دولت بردیم، اما به واسطه‌ مشکلاتی که در دسترسی برخی استان‌ها ایجاد شد مجبور شدیم بار دیگر خدمات را بر روی اینترنت ارائه کنیم که البته اکنون مدتی است مشکل برطرف شده است.

معاون فناوری اطلاعات مرکزنوسازی وزارت اقتصاد در پایان نیز یادآور شد: شبکه ملی اطلاعات نیز چالش‌ها و دشواری‌های خاص خود را دارد و لازم است نحوه‌ی ارائه سرویس‌ها در قالب این شبکه کاملا شفاف باشد.

ملک‌تبار - رئیس مرکز ارتباطات و امنیت اطلاعات ریاست جمهوری - نیز در قالب دومین اجلاس مدیران فاوای استانداری‌های کشور به ارائه‌ی توضیحاتی پرداخته و اظهار کرد: لازم است در ارتقاء کیفیت شبکه دولت تلاش کنیم، مشکلات مختلفی مانند کمبود بودجه و مواردی از این دست مشکل مردم نیست و ما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا شبکه‌ای با شرایط مناسب در اختیار کاربران قرار گیرد.

وی همچنین عنوان کرد: شناسنامه شبکه دولت را بسیار مرتب پیش‌بینی کرده‌ایم و امیدواریم روز به روز شاهد وضعیت بهتری در خدمات ارائه شده از سوی این شبکه باشیم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طراحی 57 طرح نرم‌افزاری در وزارت اقتصاد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات