تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)

تنها چیزی که آدمی از تماشا کردن و دیدن آن هیچ گاه خسته نخواهد شد زیبایی هاست. تامل و فوکوس روی جزئیات حاضر در این تصاویر که از سرتاسر دنیای زیبایمان گرد آوری شده است، بار دیگر ذکر «فتبارک الله احسن الخالقین» را بر زبانتان می آورد. برترین ها: تنها چیزی که آدمی از تماشا کردن و دیدن آن هیچ گاه خسته نخواهد شد، زیبایی هاست. تامل و فوکوس روی جزئیات حاضر در این تصاویر که از سرتاسر دنیای زیبایمان گرد آوری شده است، بار دیگر ذکر «فتبارک الله احسن الخالقین» را بر زبانتان می آورد.

در این سری مطالب سعی کرده ایم کلکسیونی دیدنی از تصاویر زیبا و چشم نواز از سرتاسر دنیا، با ذکر محل ثبت عکس برایتان گرد آوری کنیم. شاید این تلاش ما قدم کوچکی باشد تا لحظاتی چشمانتان از دیدن پلیدی ها و ناملایماتِ روزمرگی هایمان دور شود و با دیدن صحنه هایی زیبا از این دنیای زیبا، روانی آسوده و استراحت روح را برای شما عزیزان در پی داشته باشد.

*****
 یک مسیر بسیار زیبا و سرسبز از درون جنگل های شیه جزیره ایستزیا در دریای آدریاتیک. ایستریا بزرگ‌ترین شبه‌جزیره در دریای آدریاتیک است. این شبه‌جزیره بین خلیج تریست و خلیج کوارنر واقع شده‌است. شبه‌جزیرهٔ ایستریا بین ۳ کشور ایتالیا، اسلوونی و کرواسی به‌طور مشترک مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی جالب توجه و رنگارنگ از شهر مانارولا در شمال ایتالیا. شهر مانارولا کوچکترین شهر در استان لا اسپزیا، لیگوریا و در قسمت شمالی ایتالیا است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) تصویری دیدنی از خیابان اعیان نشین شانزلیزه در شهر پاریس. شانزِلیزه یا شانزه ‌لیزه خیابانی اعیان‌نشین و از معابر اصلی شهر پاریس است. خیابان شانزلیزه در منطقه ۸ پایتخت فرانسه واقع شده ‌است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را «la plus belle avenue du monde» یعنی «زیباترین خیابان جهان» نیز می‌نامند. خیابان شانزلیزه با زیبایی فراوان، کافه ‌تراس‌های معروف و فروشگاه‌های لوکس یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان است. معنی شانزلیزه «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته‌است. الیزه در اساطیر یونان به معنی بهشت است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی فوق العاده از خانه های خیره کننده شهر براتیسلاوا در کشور اسلوواکی. براتیسلاوا پایتخت کشور اسلوواکی و بزرگترین شهر آن با جمعیت ۴۶۰ هزار نفر است. براتیسلاوا با واقع شدن در مرز مجارستان و اتریش، تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور مستقل مرز مشترک دارد. در براتیسلاوا جشنواره‌های زیادی برگزار می‌شود و زندگی شبانه آن معروفند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)نمایِ هوایی شگفت انگیز از منطقه ایپانما در کشور برزیل. ایپانما (Ipanema) منطقه‌ای است در ناحیه جنوبی شهر ریو دو ژانیرو در کشور برزیل. منطقه و پلاژ ساحلی ایپانما بخاطر تفریحات و پلاژ ساحلی آن شهرت جهانی دارد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) چشم اندازی درخشان و پر ستاره از شهر بنتلی. بنتلی (Bentley) شهری در ایالت کانزاسِ ایالات متحده آمریکا است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی از دروازه سنگی و باشکوه سیم ریپ در شمال غرب کامبوج. سیم ریپ مرکز استان سیه‌م رئاپ در شمال غرب کامبوج است، و دروازه منطقه آنگکور است. معماری سیه‌م رئاپ در بخش قدیمی فرانسوی و پیرامون بازار قدیمی، استعماری و سبک چینی است. در این شهر نمایش سنتی رقص آپسارا، مغازه‌های صنایع دستی، ابریشم، وجود دارد. سیه‌م رئاپ امروز، یک مقصد محبوب جهانگردی است و هتل‌ها و رستوران‌های بسیار دارد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) تصویری حیرت آور از آبشار هوپتن در ایالت ویکتوریا در استرالیا. ویکتوریا (Victoria) ایالتی است واقع در جنوب شرق کشور استرالیا. مرکز ایالت ویکتوریا شهر ملبورن است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)نمایی تاریخی و با قدرت از معابد ابو سیمبل در جنوب کشور مصر. معابد ابو سیمبل، نام دو معبد در دو کوه نزدیک به هم در منطقه نوبیا در جنوب کشور مصر است که به عنوان یکی از میراث های گرانقدر مصر باستان در فهرست تاریخی یونسکو ثبت شده است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی از منظره ای رویایی با یک مسیر رعب انگیز از رودخانه یانگ تسه در ووهان واقع در چین. پل بزرگ یانگ تسه به عنوان اولین پل ووهان شناخته می شود. هم چنین از رودخانه یانگ تسه که در ووهان در مرکز چین است دو جاده عرشه و پل راه آهن عبور می کند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی خیال انگیزِ از سر شب شهر کاپادوکیه در ترکیه. کاپادوکیه، به معنای «سرزمین اسب‌های زیبا» نام سرزمین باستانی پهناوری در آسیای کوچک (ترکیه کنونی) است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) چشم اندازی هنری از پارک استانی دره اسپری در شرق کوه های راکی در کانادا. هم چنین این پارک در طول رودخانه اسپری در غرب آلبرتای کانادا واقع شده است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی خیره کننده و دیدنی از شهر آزنهاس دو مار (Azenhas do Mar) در کنار دریا در سینترای پرتغال.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) تصویری از شب رویایی و پرستاره از زاویه کوههای پوشیده از برف در شهر کویینزتاون واقع در نیوزیلند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی از غروب دل انگیز دریاچه مصنوعی تریلیوم (Lake Trillium) واقع در اورگن یکی از ایالت های غرب امریکا که نزدیک به کوه هود قرار گرفته‌است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)عکسی متحیر کننده از کلیسای ساگرادا فامیلیا در شهر بارسلون در اسپانیا. ساگرادا فامیلیا (به معنی خانوادهٔ مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود. این کلیسا را آنتونیو گائودی (۱۸۲۸-۱۹۲۶) معمار مشهور اسپانیایی طراحی کرد که ۱۵ سال آخر عمرش را صرف تکمیل این کلیسا نمود.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی جالب توجه و شگفت انگیز از خانه های محصور شده در وسط دریا در شهر بودوا در کشور مونته‌نگرو. جمعیت شهر بودوا ۱۲٫۷۰۲ نفر  است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)تصویر خیره کننده و آفتاب زده ی بناها و کوه های شهر مالاگا در جنوب کشور اسپانیا. مالاگا (Málaga) شهری است در بخش خودمختار اندلس در جنوب کشور اسپانیا واقع شده است. شهر مالاگا ششمین شهر پر جمعیت سراسر اسپانیاست. در منتهی‌الیه غرب دریای مدیترانه و در ۱۰۰ کیلومتری تنگهٔ جبل الطارق واقع شده است. مالاگا یکی از بنادر بزرگ (هاب پورت) اروپا می‌باشد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی از طبیعت خشک و ترک برداشته با کوههای باقی مانده از برف اِل کالتن (El Chaltén) در آرژانتین. ال کالتن یک دهکده ی کوچک در استان سانتا کروز (Santa Cruz) در آرژانتین است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی جادویی و فریبنده از شهر موستار در بوسنی و هرزه گووین. موستار یکی از بزرگترین و مهمترین شهر در ناحیهٔ هرزگووین و مرکز استان هرزگوینا-نرتوا می‌باشد. شهر موستار در نزدیکی رودخانهٔ نرتوا واقع شده و پنجمین شهر بزرگ کشور بوسنی و هرزگووین است. نامگذاری شهر به موستار به‌افتخار پل‌بانانی که در زبان محلی، موستاری نامیده می‌شوند صورت پذیرفته و اینان کسانی بودند که وظیفهٔ نگهداری از پل قدیمی یا (پل موستار) را بر روی رودخانهٔ نرتوا برعهده داشتند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات