فعالیت ایران در مرکز میراث ناملموس طی ۴ سال اخیر چشمگیر بود

به گزارش خبرنگار مهر، در سومین جلسه شورای حکام میراث ناملموس که روز هشتم خرداد ماه در هتل لاله تهران برگزار شد، محتوای اساسنامه، اصلاحیات و پیشنهادات اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفت. در این برنامه، یدالله پرمون، رئیس مرکز میراث ناملموس تهران نیز گزارشی از عملکرد این مرکز ارائه داد و گفت: این مرکز توانسته است نسبت به ارتقای آگاهی، دانش افزایی، ظرفیت سازی، برنامه ریزی، همکاری با مراکز مقوله ۲، ارتقاء اهداف مشخص و شبکه سازی در زمینه های مختلف، ایجاد زمینه ای برای مشارکت جوانان و تعیین استراتژی بلندمدت و سازمان دهی فعالیت کرده و فستیوالهای فرهنگی مختلفی را برای قشرهای مختلف مردم و رسانه ها برگزار کند. ما معتقدیم که اعضای مرکز می بایست نسبت به فعالیت و کارهای انجام شده، آگاهی داشته باشند.

پرمون در ادامه، ایجاد زمینه ای برای مشارکت جوانان و تعیین استراتژی بلندمدت برای جوامع محلی و فعالیت های مربوط به ICH و همچنین فعالیت های متعددی در مقایس کوچک و بزرگ را از جمله اقداماتی دانست که در این مرکز انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه  اعضای عضو این مرکز باید از چگونگی فعالیت های اطلاع داشته باشند  گفت: در این صورت اعضا می توانند سهم خود را در خصوص برنامه عملی که قرار است به زودی انجام شود، ایفا کرده و این مرکز نیز نیازها و توانمندی‌های و نصایح و پیشنهادات را دریافت کند.

پرمون ادامه داد: جلب توجه کشورهای بیشتر و سازمان‌های بین‌المللی، افزایش مشارکت های جوامع محلی و کارشناسان انفرادی از دیگر اقداماتی است که دراین مرکز مورد توجه قرار گرفت.

در بخش اول برنامه، نشان دائمی مرکز میراث ناملموس نیز مورد بررسی قرار گرفت و اعضا نسبت به برخی از جزئیات آن پیشنهاداتی دادند که در نهایت قرار شد پس از بررسی، در روزهای آینده این نشان به صورت دائمی تصویب شود.

در بخش دوم سومین جلسه شورای حکام، قرار است که بررسی پیشنهادات اعضای شورا تا ساعت ۱۷ امروز هشتم خرداد ادامه پیدا کند. در این برنامه، نمایندگان آذربایجان و ازبکستان به عنوان مهمانان افتخاری حضور دارند. این نشست تا روز دهم خرداد ماه ادامه خواهد داشت و در روز آخر از نشان مرکز در جلسه ای با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در کاخ گلستان رونمایی می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت ایران در مرکز میراث ناملموس طی ۴ سال اخیر چشمگیر بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات