پیشنهاد آبی دانمارک به ایران/ انتقال دانش فنی صرفه‌جویی آب

به گزارش خبرگزاری مهر، "دنی عنان" در سفر به شهر بیرجند و در نشست فعالان اقتصادی خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت خشکسالی و بحران آب در خراسان جنوبی، خاطر نشان کرد: کشور دانمارک آمادگی دارد تا تجربه‌ها و دستاوردهای خویش در زمینه صرفه‌جویی آب و مصرف بهینه آن را در اختیار ایران قرار دهد.

سفیر دانمارک با بیان اینکه مصرف بی‌رویه آب می‌تواند کشورهای پُرآبی مانند دانمارک را هم با مشکل روبرو کند گفت: کشور دانمارک آمادگی دارد تا تجربه‌ها و دستاوردهای خویش در زمینه صرفه‌جویی آب و مصرف بهینه آن را در اختیار ایران قرار دهد.

وی افزود: به‌رغم وجود مقادیر زیاد آب در دانمارک، چنانچه در کشور ما نیز همچون کشور شما مصرف بی‌رویه آب وجود داشته باشد، قطعا با مشکلات عدیده در این خصوص برخورد خواهیم کرد. با وجود اینکه در کشور پُرآبی هستیم، اما عمده تلاش‌مان در سال‌های قبل آن بوده که تکنولوژی آب را برای صرفه‌جویی و بازیافت آن استفاده کنیم.

عنان با بیان اینکه دنبال آن هستیم که تا پایان سال جاری، سمیناری در ارتباط با موضوع آب و چگونگی مصرف آن، در تهران برگزار کنیم ابراز داشت: کشور دانمارک می‌تواند اطلاعات و تجربیات خویش را در این خصوص در اختیار کشور ایران و به خصوص استان‌های کم‌آبی همچون خراسان جنوبی قرار دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشنهاد آبی دانمارک به ایران/ انتقال دانش فنی صرفه‌جویی آب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات