ایران رکورد مصرف لوازم آرایشی در هیچ جا نیست

رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ایران رکورد دار مصرف لوازم آرایشی نه در خاورمیانه نه در آسیا و نه در جهان و نه درهیچ سطح دیگری، نبوده و نیست.

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، مصطفی اسماعیلی افزود: آمارهای اعلام شده در مورد میزان مصرف لوازم آرایشی در کشور و اینکه گفته می‌شود ایران رتبه نخست مصرف لوازم آرایشی را در دنیا دارد، اشتباه است.

وی اظهارکرد: تاکنون هیچیک از افراد حقیقی و حقوقی که اینگونه موضوعات را بیان کرده اند، برای صحبت های خود به منبع مشخصی به عنوان مستندات اشاره نکرده اند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم واقع بینانه سخن بگوییم محکم ترین شواهد محکه پسند چنین افرادی، تصورات کوچه بازاری و عامیانه آنهاست که بی شک هیچ مبنای علمی و حقوقی هم نمی تواند داشته باشد.

اسماعیلی اضافه کرد: متاسفانه اشاره به این آمارهای سراسر اشتباه تا حدی مقبول نظرعموم واقع شده و حتی در یکی از برنامه های پرمخاطب این روزهای تلویزیون و از زبان مجری آن برنامه که اتفاقا تاثیرگذاری خوبی نیز برافکار عمومی دارد بیان می شود.

این مقام مسوول در اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: اگر چه استفاده و گرایش به محصولات آرایشی در ایران و عموما درکشورهای درحال توسعه رو به فزونی نهاده و استفاده از محصولات تقلبی و فله ای فراورده های یادشده به دلیل قیمت ارزان آنها رواج بیشتری یافته اما ایران در این مورد نه در خاورمیانه نه در آسیا و نه در جهان و نه در هیچ سطح دیگری رکورد دار نبوده و نیست.

وی یادآورشد: متاسفانه مصرف محصولات آرایشی، آسیب های ناگواری نیزاز بعد سلامتی و بهداشت وهمچنین اقتصادی و اجتماعی، متوجه مردم کرده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران رکورد مصرف لوازم آرایشی در هیچ جا نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات