خطر آب شدن یخ های قطبی بر سواحل ایران تاثیر ندارد

اسماعیل کهرم روز شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا که خطر آب شدن یخ های قطبی چه اندازه جدی است اظهار داشت: در اقیانوس جزایری مانند مالدیو با ارتفاع پایین وجود دارد که اگر سطح آب دریاها بالا برود به طور قطع غرق خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه ارتفاع جزایر کشورآن اندازه پایین نیست که براثرآب شدن یخ های قطبی غرق شوند، ادامه داد: در اندازه 20 تا 30 سانتی متر افزایش سطح دریاها را داشته ایم.
عضو صندوق جهانی طبیعت اظهار داشت: شرایط به گونه ای شده که ازهم اکنون به فکر کنترل گرمایش زمین افتاده ایم که امید می رود تا سال 2050 که تا آن زمان 35 سال باقی مانده بتوان جلو ذوب شدن یخ های قطبی را گرفت.
کهرُم همچنین گفت: آبی که حق شهرستان میناب هرمزگان است برای برج سازی در منطقه ای دیگر مصرف می شود و درجریان بازدید از محیط زیست این شهرستان با کسانی صحبت کردم که نگران امروز خود هستند و از پنج یا 10 سال آینده سخن نمی گفتند.
وی ادامه داد : سخن مردم از خشک شدن درختان با ارزشی همچون درخت های مانگرو ، درخت های میوه دهنده بومی منطقه همچون لیمو ترش معروف ، خوشمزه و مُعطری بود که اقتصادشان برپایه آن درخت ها قرار دارد.
به گفته مشاور ارشد رئیس سازمان محیط زیست ، آب مورد نیاز بندرعباس باید با استفاده از فناوری های جدید و بدون اتکا به منابع آبی میناب تامین شود.
مشاور ارشد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ابراز داشت: با پایان یافتن منابع آبی میناب به دلیل مکیده شدن برای پیشرفت بندرعباس ، پیشرفت و عمران این شهر نیز خاتمه می یابد.
کهرُم ابراز داشت: اگر آب این منطقه را برای بُرج سازی ، صنعت و مصارف غیر از شرب بیاورند ؛ آنگاه اهالی میناب بدون آب می مانند باغ ها و درختان خشک می شود که این کمکی به عمران و توسعه پایدار نمی کند.
3219/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خطر آب شدن یخ های قطبی بر سواحل ایران تاثیر ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات