بازگشت هرکول

او «سعید علی حسینی» است، نامش آخرین بار در رقابت های قهرمانی سال 2009 جهان در کره جنوبی شنیده شد. او را آن زمان «هرکول ایرانی» نامیدند و می گفتند این توانایی را دارد که رکورد دو ضرب 263 کیلوگرمی رضازاده را بشکند.

این وزنه بردار همشهری «رضازاده» البته همراه تیم ملی ایران به کره جنوبی رفت. نام او تا لحظه آخر در فهرست وزنه بردارانی بود که قرار بود به روی تخته بروند، اما در آخرین لحظه از حضورش در مسابقه جلوگیری شد. تا چند روز مشخص نبود که چرا نامش به ناگهان حذف شد. پس از چند روز اعلام شد «او دوپینگی است». اعلام شد که این دومین اقدامش برای دوپینگ است و 12 سال برایش بریدند و تا سال 2021 میلادی خانه نشینش کردند.

اقدام نخست علی حسینی برای دوپینگ به سال 2006 برمی گردد.

قانون جدید سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، روزنه امید را به روی «علی حسینی» گشود. بر اساس این قانون محرومیت وزنه بردارانی که برای بار دوم دوپینگ کنند، تا هشت سال کاهش می یابد.

او اکنون سال هفتم محرومیتش را سپری می کند و به استناد نامه فدراسیون بین المللی وزنه برداری از دوم آبان سال 96 (24 اکتبر 2017) می تواند دوباره به صحنه وزنه برداری بازگردد.

«سعید علی حسینی» 28 ساله روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: خوشحالم که بار دیگر به ورزش قهرمانی برمی گردم و فرصتی دیگر نصیبم می شود تا با کسب مدال های خوشرنگ دل مردم ایران را شاد کنم.

وی گفت: از سال 2015 میلادی - 1394 - تمرینات بدنسازی خود را آغاز کرده ام و امیدوار بودم این قانون شامل حال من نیز شود.

این وزنه بردار اردبیلی در پاسخ به این سئوال که چرا در همان سال 2015 و زمانی که حسین رضازاده رئیس فدراسیون بود، پیگیر پرونده خود نشد؟ گفت: فدراسیون در آن زمان کمیته پزشکی نداشت و مسئول این کمیته باید رئیس فدراسیون را در جریان امر قرار می داد و به همین دلیل کاری صورت نگرفت و من نیز به تنهایی نمی توانستم پیگیر شوم.

وی گفت: در فکر گذشته نیستم، اکنون فقط آینده روشن خود را می بینم. در جوانی تصمیمات احساسی گرفتم و البته هر شخصی هشت سال از بهترین دوران جوانی خود را از دست می داد، ناراحت می شد، اما اکنون پخته تر شده ام و به ورزش و زندگی از زاویه دیگری می نگرم.

علی حسینی گفت: در صورتی که پس از بازگشت به دنیای وزنه برداری به آمادگی لازم برسم می توانم در بازی های آسیایی 2018 اندونزی شرکت کنم.

[ منبع این خبر سایت جام جم-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت هرکول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات