پیوند هنر و ارتباطات در قاب دوستی شکرخواه


به اعتقاد بسیاری برای اهالی رسانه، شناخت پیشکسوتان و استاد این حوزه امری است بسیار مهم؛ شناخت سوابق کاری و تفکرات آنها و همچنین استفاده از تجربیات این اساتید می‌تواند در بسیاری از موارد راهنما و راهکار باشد.
یونس شکر‌خواه با انتشار عکسی از خودش به همراه حسن نمکدوست و کامران کاتوزیان در صفحه شخصی اینستاگرم‌ ‌خود، نوشت: «قاب‌های دوستی | با آینه‌ها، دوستان جان، استاد کامران کاتوزیان و دکتر حسن نمکدوست». انتشار این عکس که دو تن از پیشکسوتان حوزه رسانه را در یک قاب نشان می‌دهد، باعث شد تا خبرنگار بخش رسانه ایسنا نگاهی به سوابق کاری آنها بیاندازد.
یونس شکرخواه متولد سال 1336 دارای کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، کارشناسی ارشد ارتباطات و دکترای علوم ارتباطات است؛ او فعالیت‏ حرفه‌ای روزنامه‌نگاری خود را از سال 1360 با ترجمه مقاله‌ای برای روزنامه «اطلاعات» آغاز کرد. شکرخواه عضو هیات مؤسس و عضو هیات رییسه انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، عضو گروه چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر بوده است.
همچنین شکرخواه زمانی در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و در مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه‌ها تدریس کرده است و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشکده مطالعات جهان در دانشگاه تهران است. او کلاس‌های خود را علاوه بر دانشکده در فضای مجازی در وبلاگ آموزشی خود به نام «دات» دنبال می‌کند. در کارنامه کاری او، دبیری بخش بین‌الملل و عضویت در شورای تیتر کیهان (1377-1361)، عضویت در شورای علمی فصلنامه رسانه، ماهنامه تخصصی صنعت چاپ، فصلنامه پژوهش‌های ارتباطی، عضویت در شورای سردبیری کتاب هفته، سردبیری جام جم آنلاین (1384-1381) و سردبیری همشهری آنلاین (از سال 1385) به چشم می‌خورد.
شکرخواه از سال 1387 تا 1393 به مدت شش سال ریاست موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا دانشگاه تهران را برعهده داشت.
حسن نمک‌دوست تهرانی متولد ۱۳۳۹ است و این روزها مدیریت مرکز آموزش موسسه «همشهری» را بر عهده دارد؛ در کارنامه تحصیلی او کارشناسی رشته روزنامه‌نگاری، کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و دکترای علوم ارتباطات اجتماعی از دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی دیده می‌شود.
آغاز فعالیت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری او در سال 1356 در تحریریه روزنامه «اطلاعات» و «کیهان» تا اردیبهشت 1358 بود و پس از آن در نشریات تخصصی و عمومی دیگر در سطوح مختلف تحریری (خبرنگار ساده، دبیر سرویس، معاون سردبیر، ویراستار، مشاور تحریریه و سردبیر)، نگارش صدها مقاله، گزارش، مصاحبه و ... فعالیت داشت.
همچنین کامران کاتوزیان که در این عکس حضور دارد از پیشکسوتان رشته هنر است؛ او در سال ۱۳۲۰ در تهران به دنیا آمد و در کارنامه خود کارشناسی هنرهای زیبا (نقاشی و مجسمه‌سازی) از دانشگاه ویندهام، ورمونت امریکا (۱۳۴۰) را دارد.
او که برنده چهارمین بی ینال تهران در سال 1343 بود در بی ینال پاریس (1344)، بی ینال ونیز (1345) و در جشنواره بین‌المللی هنر- واشنگتن (1356) شرکت کرد؛ او همچنین مؤسس گالری صبا (1343)، شرکت تبلیغاتی آوانگارد (1350) و شرکت تبلیغاتی کارپی (1365) است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیوند هنر و ارتباطات در قاب دوستی شکرخواه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات