اولویت توسعه پایدار میراث فرهنگی در شورای حکام


رئیس دفتر منطقه‌ای و نماینده یونسکو در تهران، تمرکز بر کنوانسیون ۲۰۰۳ یونسکو برای توسعه پایدار را از مهمترین اهداف مرکز مطالعات منطقه‌ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی تحت نظارت یونسکو در شورای عادی حکام دانست.
به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا، «استرلاروش کیش»، با تاکید بر این‌که یونسکو نسبت به این کنوانسیون تعهد بین‌المللی دارد و ICH در دستور قرار گیرد، افزود: فرهنگ یکی از مقوله‌های توسعه پایدار است که یونسکو نسبت به آن تاکید دارد، چون فرهنگ با جامعه محلی ارتباط دارد.
او که صبح امروز (شنبه ۸ خرداد) در سومین نشست عادی شورای حکام میراث ناملموس در هتل لاله تهران صحبت می‌کرد، با بیان این‌که نقش فرهنگ در کل جهان ارائه شده است، ادامه داد: کنوانسیون ۲۰۰۳ برای ارتقای ظرفیت‌سازی و تحکیم آن تلاش می‌کند.
وی اضافه کرد: ششمین جلسه برای کمیسیون ملی پاریس در سال ۲۰۱۶ برنامه‌ای در دستور کار داشته و فصل جدیدی برای حفاظت از میراث از میراث ناملموس ایجاد کرده است.
«لاروش» با تاکید بر این‌که یونسکو از ICH تهران استقبال می‌کند، ادامه داد: ما این نهاد را تشویق می‌کنیم تا در مشارکت جامعه محلی همکاری داشته باشد‌ و نقش کارشناسان را مدنظر قرار دهد و برای این مشارکت اهمیت قائل شود.
وی با بیان این که امیدوار است ICH بتواند هم‌افزایی بیشتری در زمینه مشارکت جامعه محلی داشته باشد، تاکید کرد: امیدواریم مرکز میراث فرهنگی ناملموس تخرام بتواند در جلسه بعدی این نشست فعال‌تر از گذشته عمل کند.
لاروش اضافه کرد: حمایت کمیسیون ملی یونسکو تهران، نسبت به همه فعالیت‌های ICH اعلام آمادگی می‌کند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اولویت توسعه پایدار میراث فرهنگی در شورای حکام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات