انتقاد برنی سندرز از دیزنی

ما هذا سندرز برنی سندرز نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در صحبت هایی به انتقاد از کمپانی دیزنی پرداخت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، برنی سندرز که اخیرا برای سخنرانی به آناهایم کالیفرنیا رفته بود به دستمزد پایین کارمندان دیزنی انتقاد کرد. سندرز گفت:« دیزنی به کارگردانش مبلغی را پرداخت می کند که خیلی کم است. آن قدر که برخی از آنها را مجبور می کند تا در متل ها اقامت کنند. چرا که توانایی پرداخت مبلغ یک مکان مناسب برای زندگی را ندارند و همه این ها در حالی است که در فصل گذشته این شرکت سود رکورد شکن 3 میلیارد دلاری را به ثبت رساند.»
ایالت کالیفرنیا در واقع خاستگاه و خانه کمپانی دیزنی به حساب می آید. سندرز که خود را در خانه این شرکت می دید، از سیاست های خارجی و واگذاری منابع دیزنی به چین هم انتقاد کرد و گفت:« من به دیزنی می‌گویم، میکی ماوس و دانلد داک را به آمریکا بازگردانید.»
جالب است بدانید که نامزد دوم دموکراتها پس از هیلاری کلینتون چندان هم بی راه نگفته‌است. علیرغم فروش سرسام آور فیلمهای «جنگ ستارگان: نیرو بر می خیزد»، «زوتوپیا»، «کتاب جنگل» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» دیزنی به کارکنان غذاخوریهای پارکهای دیزنی لند هر ساعت چیزی حدود 10.30 دلار حقوق پرداخت می کند. این در حالی است باب ایگر، مدیر عامل این کمپانی سال گذشته چیزی حدود 46 میلیون دلار دستمزد گرفته است.
اما ظاهرا سندرز هم دلش از جایی دیگر پر بوده. باب ایگر یکی از حمایت کنندگان مالی هیلاری کلینتون، رقیب سندرز در انتخابات آمریکا است. ایگر در صفحه شخصی فیس بوکش پاسخ اظهارات برنی سندرز را داده: «ما  در دهه اخیر، 11 هزار شغل را در پارک های دیزنی لند به وجود آوردیم و کمپانی ما در 5 سال گذشته 18 هزار شغل فقط در آمریکا ایجاد کرده است. تو چند شغل خلق کرده ای؟ تو چه چیزی به اقتصاد آمریکا داده ای؟»
سوزی براوان سخنگوی دیزنی لند هم با اشاره به این که صحبت های سندرز پایه و اساسی ندارند گفت: « پارک دیزنی لند سالانه بیش از 5.7 میلیارد دلار به اقتصاد منطقه کمک می کند.» او همین طور اشاره کرده که پارک دیزنی لند به عنوان بزرگ ترین کارفرمای منطقه در دهه گذشته بیش از 11 هزار شغل ایجاد کرده است.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد برنی سندرز از دیزنی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات