فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز توسعه می‌یابد/حمایت مادی و معنوی از شرکت‌ها

تفاهم شهردار تبریز و دانش بنیان تفاهم نامه توسعه زیست بوم شرکت‌های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات فرهنگی هنری منطقه با محوریت تبریز، به امضای شهردار تبریز و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، این تفاهم نامه با هدف تحول دانش بنیان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری، از جمله برنامه ریزی و سیاست گذاری، بهره گیری از منابع فیزیکی و سخت افزاری و حمایت از تأسیس و راه اندازی مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان، تدوین شده است.

بر اساس این تفاهم نامه، شهرداری تبریز متعهد می‌شود با ایجاد بانک اطلاعات و معرفی نخبگان حوزه فرهنگی، اختصاص مکان‌های لازم برای ایجاد مراکز مختلف فرهنگی و برگزاری همایش‌ها و مسابقات با رویکرد دانش بنیان، با ستاد مذکور همکاری کند.

همچنین، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درمقابل متعهد شد که ضمن کمک به تجهیز نرم افزاری و سخت افزاری مراکز و پروژه‌های تعریف شده، حمایت معنوی از فناوران حوزه‌های فرهنگی و صنایع خلاق، کمک به دانش بنیان شدن حوزه صنایع خلاق و حمایت مادی و معنوی از شرکت‌های دانش بنیان را نیز بر عهده بگیرد.

پشتوانه‌های دانش‌بنیان، نیاز مبرم ظرفیت‌های عملیاتی شهرداری است

صادق نجفی هم در این مراسم، خاطرنشان کرد: امروزه، شهرداری‌ها در مرحله گذار از کارکردهای سنتی به حوزه‌های مهم عمرانی، اجتماعی و فرهنگی هستند؛ این تحول، بدون برخورداری از پشتوانه‌های دانش‌بنیان، قطعاً به مرحله شکوفایی  ایده‌آل نخواهد رسید.

وی با بیان این‌که شهرداری تبریز در سه سال اخیر، «تعامل» را به عنوان یک اصل مهم و کارساز، مد نظر قرار داده است، گفت: بر این اساس، شاهد حضور پررنگ ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی در برنامه‌های اجرایی شهر هستیم؛ امضای تفاهم‌نامه همکاری با ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در همین راستا بوده و برنامه‌های اجرایی شهر را از امتیازات مهم ایده‌های علمی و پژوهشی برخوردار خواهد ساخت.

شهردار تبریز، با اشاره به رویکردهای عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز، گفت: در بخش‌های مختلف طراحی سازه، معماری، خدمات مکانیزه و راهکارهای شهرسازی، باید در مسیر هوشمندسازی حرکت کنیم؛ این رویکرد، قطعاً از محورهای مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در بحث اتقصاد مقاومتی بوده و کیفیت و تاثیرگذاری برنامه‌های خدمتگزاری را ارتقا خواهد داد.

سیدمحمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این مراسم با قدردانی از شهردار تبریز، ابراز امیدواری کرد، همکاری طرفین، زمینه‌های عملی طرح‌های دانش بنیان را تقویت کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز توسعه می‌یابد/حمایت مادی و معنوی از شرکت‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات