آب‌شیرین‌کن دلوار تنگستان با 40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا می‌شود‌

طرح آبرسانی مدیرعامل آبفار استان بوشهر گفت: یکی از راه‌های تامین آب آشامیدنی استان بوشهر اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی است که بر این اساس آب شیرین‌کن دلوار تنگستان با ۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، روح‌الله طاهریان‌پور بعدازظهر امروز در نشست بررسی مشکلات تامین آب آشامیدنی شهرستان تنگستان با بیان اینکه این استان در بحران کم‌آبی قرار دارد اظهار داشت: کمتر از 10 درصد منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر در داخل و مابقی در استان‌های هم‌جوار قرار دارد.

وی با بیان اینکه نوسازی شبکه‌های آبرسانی در اولویت برنامه‌های این شرکت قرار دارد اظهار داشت: طول شبکه‌های آبرسانی روستاهای استان بوشهر افزون بر 5 هزار کیلومتر است که 35 درصد آن نیاز به بازسازی و ترمیم دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با تاکید بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام آبرسانی روستایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: تکمیل مجتمع‌های اولویت‌دار آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر به 700  میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

طاهریان‌پور با بیان اینکه 11 مجتمع آبرسانی در استان بوشهر اجرا شده گفت: این مجتمع‌ها که با اعتبار 352 میلیارد ریال در حال اجراست 135 روستای این استان را زیرپوشش پوشش دارند.

وی با تاکید بر حل مشکلات آبرسانی دلوار افزود: برای برطرف شدن مشکل آب آشامیدنی که اکنون تمام استان را تحت تاثیر قرار داده است طرح‌های مهمی در حال تدوین است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به طراحی تاسیسات آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از راه‌های تامین آب آشامیدنی استان بوشهر اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی است که بر این اساس آب شیرین‌کن  دلوار تنگستان با 40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا می‌شود.

طاهریان‌پور با اشاره به اینکه طرح آب شیرین‌کن تنگستان در دو مرحله انجام می‌شود گفت: آب شیرین کن دلوار با ظرفیت 15 هزار متر مکعب در شبانه‌روز توسط بخش خصوصی اجرای که فاز نخست آن با ظرفیت 7 هزار و 500 متر مکعب اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آب‌شیرین‌کن دلوار تنگستان با 40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا می‌شود‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات