استاندار قزوین برای بیابان زدایی درخواست اعتبار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در مکاتبه با وزیر کشور خواستار تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح و عملیات بیابان زدایی و مقابله با ریزگردها در اراضی جنوب آبیک شد.

در بخشی از نامه استاندار قزوین خطاب به رحمانی فضلی وزیر کشور و رییس شورای مدیریت بحران کشور آمده است: با توجه به خشکسالی های اخیر، بخش وسیعی از اراضی دشت حاصلخیز قزوین، بوئین زهرا و جنوب آبیک با شتاب روزافزون در حال بیابانی شدن و تبدیل به کانون ایجاد ریزگردهاست که هرگونه تاخیر و تعلل در شروع عملیات علمی و عملی مقابله با پدیده یادشده به عمیق شدن مشکلات حاد در مناطق جمعیتی و زیرساختهای استانهای قزوین، البرز و تهران منجر خواهد شد.

در ادامه نامه استاندارآمده است: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و شرایط حاد منطقه و ضرورت نیاز به عزم ملی برای جلوگیری از گسترش پدیده بیابان زایی در اراضی یادشده که بالقوه و بالفعل معضل و تهدیدی جدّی برای سلامت و اقتصاد استان های درگیر موضوع است تقاضا داریم تا قبل از سپری شدن فصل اقدامات بیولوژیک مربوطه، نسبت به تخصیص اعتبار از محل منابع مالی مدیریت بحران کشور برای اجرای عملیات در حداقل ۵۰ هزار هکتار از اراضی منطقه مساعدت لازم صورت گیرد.

همتی در پایان این مکاتبه  هزینه اجرای این پروژه در هر هکتار را ۱۰ میلیون ریال و در مجموع ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوین برای بیابان زدایی درخواست اعتبار کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات