توجه به آموزش‌های قرآن در دستور کار آموزش و پرورش خراسان جنوبی است‌

عباس لامعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی آموزش و پرورش خراسان جنوبی تقویت آموزش‌های قرآنی را در رأس امور قرار داده است،گفت: در راستای تضمین آینده کشور و رشد استعداد و نبوغ مختلف باید از آموزش و پرورش و به ویژه دوران ابتدایی شروع کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عباس لامعی ظهر امروز در همایش آموزش‌های قرآنی آموزش و پرورش اظهار داشت: این همایش برای نخستین بار است که در استان خراسان جنوبی به همت معاون آموزش ابتدایی این استان در راستای آموزش هر چه بهتر مفاهیم کتاب آسمانی انجام می‌شود.

وی افزود: امروز خرسند هستیم که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه آموزش قرآن کریم در دولت تدبیر و امید جهش قابل توجه ای به خود گرفته که در نوع خود منحصر به فرد است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: در دولت یازدهم فعالیت‌های ارزنده‌ای در زمینه آموزش قرآن کریم به ویژه در حوزه آموزش و پرورش انجام شده است.

لامعی بیان کرد: هر نهاد و اداره که کار فرهنگی انجام دهد اما جایگاه آموزش و پرورش در کارهای فرهنگی مسائل قرآنی را در رأس قرار دادن است و این خود یک کار فرهنگی است.

وی افزود: در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با سرلوحه قرار دادن سند تحول بنیادی در حال فعالیت و اقدامات چشمگیر است و سعی بر این دارد انسان تک بعدی را پرورش ندهد بلکه در تمام زمینه‌ها انسان از خود بتواند تجربه و مطلب ارائه دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: استفاده از تعالیم و کلام وحی در آموزش به ویژه از سیره ائمه باید مد نظر همکاران بود بیشتر از این به ویژه در مفاهیم و آموزش‌های قرآنی به گونه ای حضرت علی (ع) می فرمایند پس از نام نیکو و تربیت درست به فرزندان خود کلام وحی را آموزش دهید.

لامعی بیان کرد: ما به عنوان متولیان آموزش و پرورش در استان به عنوان سرمایه‌های اصلی جامعه و آینده کشور دانش‌آموزان را نگاه و این آینده را نیز در دستان پرتوان معلمان نظاره‌گر هستیم زیرا خواستار تضمین آیند کشور هستیم و در این راستا به ویژه از دوران ابتدایی باید شروع کرد زیرا سازندگان و زیربنای تحقق تخصص‌های گوناگون در دوره ابتدایی اتفاق می افتد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: شغل معلمی شغلی حساس و پر از مخاطره است و در این راستای معلمان برای آموزش هرچه بهتر از مفاهیم و سرفصل‌های دیگری ماند همایش‌ها، مسابقات و آزمون‌های متفاوت بهره می‌گیرند که این همایش در استان برای نخستین بار انجام شد که امیدواریم با توسعه و تدوام آن نیز کاستی‌های آن برطرف شود.

لامعی بیان کرد: در استان خراسان جنوبی در زمینه مقطع ابتدایی کارها و اقدامات مطلوبی صورت گرفته است زیرا فنداسیون و زیربنای اصلی آموزش پرورش در کشور مقطع ابتدایی و پایه و اساس تعلیم و تربیت است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به آموزش‌های قرآن در دستور کار آموزش و پرورش خراسان جنوبی است‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات