۳۶۵۰ تن کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد

سید محمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، قیمت خرید تضمینی هر کیلو دانه روغنی کلزا را با ۱۰ درصد رطوبت و ۲ درصد ناخالصی معادل ۲۵ هزار و ۳۰۰ ریال عنوان کرد و افزود: در خرید تضمینی کلزا میزان افزایش و یا کاهش افت رطوبت و ناخالصی محصول ارائه‌شده توسط کشاورزان محاسبه و مابه‌التفاوت آن از مبلغ مذکور کسر و یا به آن افزوده می‌شود.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ پرداخت به‌موقع بهای کلزای خریداری‌شده از کشاورزان استان را یکی از اولویت‌های اصلی این شرکت در خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برشمرد و افزود: با احتساب کسری ناشی از رطوبت و ناخالصی دانه‌های روغنی کلزای خریداری‌شده تاکنون بیش از ۹۰ درصد از بهای کلزای خریداری‌شده از کشاورزان استان مازندران به مبلغ ۷۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال از طریق بانک کشاورزی به‌عنوان بانک عامل پرداخت‌شده است.

جعفری اظهار داشت: به‌منظور تسهیل امر خرید تضمینی کلزا ۱۰ مرکز خرید در استان مازندران تعیین شد که دراین‌بین شهرستان بهشهر بیشترین میزان خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را به خود اختصاص داد.

وی افزود: خوشبختانه با اجرای دقیق برنامه‌های شرکت غله در تسهیل امر خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان و همچنین پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان این امیدواری وجود دارد که در سال‌های آینده استقبال بیشتری از کاشت این محصول استراتژیک از سوی کشاورزان استان مازندران صورت پذیرد.

مهندس جعفری تصریح کرد: در راستای حمایت از کشاورزان تدابیری اندیشیده شده که در مراکز خرید هیچ دانه روغنی کلزایی بر روی زمین نماند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۶۵۰ تن کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات