تاسیسات آب شیرین‌کن دلوار تنگستان اجرایی می‌شود‌

آب شیرین فرماندار تنگستان گفت:عملیات اجرایی تاسیسات آب شیرین‌کن دلوار تنگستان با مشارکت بخش خصوصی نیمه نخست امسال با ظرفیت تولید ۷ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، غلامرضا ترک‌زاده بعدازظهر امروز در نشست بررسی وضعیت آب آشامیدنی تنگستان با اشاره به وضعیت نامطلوب آب آشامیدنی تنگستان اظهار داشت: بیش از 70 درصد نقاط  شهرستان تنگستان روستایی است که آبفار در تامین آب آشامیدنی این شهرستان نقش مهمی دارد.

وی از تامین اعتبارات نوسازی شبکه آبرسانی تنگستان  خبرداد و گفت: برای نوسازی شبکه آبرسانی روستاهای تنگستان اعتبارات لازم تخصیص یافت و 18 کیلومتر از شبکه فرسوده روستایی بازسازی شد.

فرماندار تنگستان از بازسازی شبکه آبرسانی روستای بنه‌گز خبرداد و گفت:طول شبکه آبرسانی بنه‌گز 30 کیلومتر است که برای بازسازی 40 درصد این شبکه اعتبارات مورد نیاز تخصیص یافت.

ترک‌زاده از بازسازی و توسعه شبکه آبرسانی روستاهای بخش‌مرکزی و دلوار خبرداد و گفت: بیش از 30 درصد شبکه آبرسانی دو بخش تنگستان نوسازی شده است.

وی با  اشاره به طراحی تامین آب از طریق شیرین سازی  آب دریا بیان کرد: برای تامین آب آشامیدنی تنگستان بااستفاده از ظرفیت دریا طرح‌های شیرین سازی آب دریا تدوین و اجرایی می‌شود.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: عملیات اجرایی آب شیرین‌کن دلوار تنگستان با مشارکت بخش خصوصی نیمه نخست امسال با ظرفیت تولید 7 هزار و 500 مترمکعب آب آغاز می‌شود.

ترک‌زاده با بیان اینکه طرح آب شیرین‌کن تنگستان با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود افزود: بخش خصوصی طرح آب شیرین با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد ریال اجرایی می‌کند که پس از افتتاح بصورت تضمینی آب تولیدی خریداری و در شبکه آبرسانی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آب رسانی  به روستاهای با همکاری ونظارت شوراها و دهیاران  انجام می‌شود گفت: باید زمان بندی تحویل آب به روستاهای شهرستان تنگستان با نظارت شوراها و دهیاران روستاها مشخص شود تا اهالی متوجه شوند چه زمانی  برای ذخیره آب اقدام کنند.

فرماندارتنگستان تخریب شیرآلات انتقال آب در روستاهای تنگستان را یکی از مشکلات دانست و افزود: شوراها و دهیاران روستاهای شهرستان باید با نظارت مستمر از تخریب شیرآلات انتقال آّب در روستاها جلوگیری کنند.

ترک‌زاده با تاکید بر تامین آب آشامیدنی روستاها از طریق تانکرهای آبرسانی بیان کرد: در زمان‌های بحرانی که تامین آب آشامیدنی از طریق خطوط انتقال آب مسیر نیست باید از طریق تانکرهای آبرسان اقدام شود تا مشکلات مردم قدری برطرف شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاسیسات آب شیرین‌کن دلوار تنگستان اجرایی می‌شود‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات