زمان حضور عشایر در همدان با تقویم آموزش‌وپرورش هماهنگ نیست

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا فولادوند ظهر شنبه در شورای آموزش‌وپرورش استان همدان با اشاره به عدم سخت‌گیری در صدور مجوز برای پیش‌دبستانی‌های زیرمجموعه سایر ادارات توسط آموزش پرورش تأکید کرد: در این زمینه سعی کرده‌ایم حداکثر انعطاف را داشته باشیم.

وی در خصوص رویداد مهم برگزاری مسابقات سراسری قرآنی دانش آموزان به میزبانی همدان گفت: در این خصوص علاوه بر اقدامات در حال انجام از یک سال پیش تلاش شده با آموزش ها رتبه‌های برتر این مسابقه را از آن استان همدان کنیم که امیدواریم این امر محقق شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان همدان با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته گرامیداشت مقام معلم اظهار داشت: در خصوص انتخاب معلم نمونه امسال برخلاف سال‌های قبل، فرایند گزینش را بر عهده مدارس گذاشتیم تا با شاخص‌های خود معلم نمونه را معرفی و سپس بر اساس انتخاب مدارس، معلم نمونه استانی نیز معرفی شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان نیز در موردبحث بی‌سوادی در حوزه کودکان عشایری گفت: مشکل اصلی در بحث عشایر این است که زمان و مکان حضور این قشر در استان همدان منطبق بر زمان آموزش نیست.

حسین بهرامی نوید بابیان اینکه نیروی انسانی لازم برای آموزش به این قشر وجود ندارد، گفت: مقررات تدوین‌شده آموزش پرورش متناسب با عشایر نیست اما در حال پیگیری موضوع با وزارت خانه هستیم تا مجوز لازم برای جذب معلمان حق‌التدریسی برای عشایر دریافت شود.

وی در ادامه گفت:  امسال پیگیری‌ها وسیع‌تر از سال‌های قبل بوده که طی بررسی آمار متوجه شدیم آمار در دسترس کمتر از مقدار واقعی است و در چند جلسه قرار شد با حضور نمایندگان آموزش پرورش در عشایر استان این اطلاعات جمع‌آوری شود  .

بهرامی نوید با اشاره به زیرپوشش بودن ۵۶۸ دانش آموز عشایر تأکید کرد: در استان همدان بیش از ۱۰۰۰ خانواده عشایر داریم که حدود ۵۰ درصد آن‌ها طبق این آمار تحت پوشش نیستند.

نماینده مدارس غیرانتفاعی نیز به نامه شورای مؤسسین مدارس غیردولتی در خصوص اعتراض به عوارض کسب و پیشه شهرداری اشاره کرد و گفت: این مشکل به دلیل عدم اشراف مؤسسین مدارس غیردولتی و آموزشگاه‌ها به قانون بود که قرار شد جلسه‌ای با حضور نماینده امور مالی برگزار و قوانین تشریح شود و نیز در بحث اختلاف مالی قرار شد نماینده آموزش پرورش، نماینده امور مالی و نماینده‌ای از شورای مؤسسات گرد هم آمده و حکمیت کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمان حضور عشایر در همدان با تقویم آموزش‌وپرورش هماهنگ نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات