سید حسن خمینی: مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است

یادگار امام گفت: انقلابیون هیچ آبشخور متحجرانه نداشته‌اند و مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است. به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید بیعت منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: توفیق بزرگی است که امروز در خدمت نمایندگان و منتخبین بزرگوار مردم ایران اسلامی در جوار حرم امام راحل و چند صد متری جوار شهدای عالیقدر هستم.

یادگار امام ادامه داد: اگر ایثار و خون شهدای بزرگوار نبود، آسایش امروز جامعه ما حاصل نمی‌شد و امکان رقابت در درون خانواده نظام به وجود نمی‌آمد.

سید حسن خمینی با تشکر از هاشم زایی رئیس سنی دهمین مجلس شورای اسلامی گفت: شاهد ششمین افتتاح مجلس در جوار حضرت امام خمینی (ره) همراه با نمایندگان مردم هستم، گویی چند روز پیش بود که مراسم افتتاح پنجم انجام شد و دوستان نماینده در آن دوره به حرم امام راحل آمدند و در آن دوره بحث رقابت برای ریاست بین آقایان ناطق نوری و عبدالله نوری بود.

وی با بیان اینکه چهار سال گذشته نیز مانند برق و باد گذشت، گفت: این موضوعات را از این جهت اشاره می کنم که دوستان واقف به این موضوع باشند که روزها به سرعت می گذرد. البته دوستان به این مسئله واقف هستند. بنابراین باید قدر این روزها را بدانیم و ان‌شاء‌الله روزهای خوبی در پیش داشته باشیم.

سید حسن خمینی افزود: تجربه بزرگ رهبری امام خمینی (ره) در کدام سرزمین اندیشه، ریشه داشته که در حال حاضر بنیان‌گرایی مسموم در حوزه تفکر نداریم و اگر به این تفاوت به صورت بنیادین اندیشیده و پرداخته شود، تزئین آینده جمهوری اسلامی در آن است.

یادگار امام با بیان اینکه بنیان‌گرایی سلفی در جهان اسلام فاجعه است، گفت: بنیان‌گرایی سلفی یک مصیبت و لکه ننگ و باعث خجالت مسلمانان است.

وی افزود: عنصر عقلانیت در حوزه اندیشه اهل بیت است و در فضای عمومی تفکر امام (ره) و مجتهدین شیعه رسوخ پیدا می‌کند و تفکر پیشتاز عرضه می‌دارد و هیچ گزافه نیست که بگوییم اندیشه امام خمینی (ره) یک اندیشه روشنفکرانه در حوزه نظام فکری جامعه اسلامی است.

یادگار امام افزود: انقلابیون هیچ آبشخور متحجرانه نداشته‌اند و مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

ادامه دارد....

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سید حسن خمینی: مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات