مسأله اصلاح طلبان، ماندن و باختن یا رفتن و باختن؟

مسأله اصلاح طلبان، ماندن و باختن یا رفتن و باختن؟به گزارش مشرق، دکتر رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک در یادداشتی به تحلیل وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات هیات رئیسه مجلس پرداخت و نوشت:

مقدمه :
در 8 خرداد 95 فعالیت مجلس دهم آغاز می شود؛ اما یک مسأله برای اصلاح طلبان و عارف همچنان حل نشده باقیمانده است. ماندن و باختن یا رفتن و باختن ؟

خاتمی معتقد است :
خاتمی در دیدار با برخی فتنه گران گفته : « بهتر است عارف به جای تاکید بر ریاست مجلس شخصاً ریاست کمیسیون اصل 90 را بر عهده بگیرید. چون کمیسیون اصل 90 نهادی است که حتی می‌تواند زیرمجموعه‌های رهبری را هم بازرسی کند. در کمیسیون‌های مجلس فقط کمیسیون امنیت ملی و اصل 90 مهم است. کمیسیون امنیت ملی از مسائل مهم مطلع می‌شود و کمیسیون اصل 90 هم قدرت اجرایی دارد. »

عارف می گوید :
عارف با ناخشنودی از اظهارات خاتمی، گفته : « نمایندگان فراکسیون امید و بالتبع آن مردمی که رای دادند از من انتظار دارند که تا آخرین لحظه بر سر ریاست مجلس رقابت کنم اگر قرار باشد کنار بکشم این خیانت به رای مردم است و من هرگز این کار را نخواهم کرد.»

نتیجه :
اصلاح طلبان شرایط بغرنجی دارند. مدعیان کسب اکثریت، شکست بر سر ریاست مجلس را شکست و سرخوردگی دیگری بعد از خبرگان می دانند. همچنین وادار نمودن عارف به انصراف و خالی نمودن صحنه نیز، خطر انشقاق درونی و چالش با بدنه اجتماعی را رقم می زند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسأله اصلاح طلبان، ماندن و باختن یا رفتن و باختن؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات